Tania fotoksiążka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?

 

Dlaczego fora internetowe są coraz bardziej popularne?

 

Internet to obecnie najszybciej rozwijające się medium. Stanowi nie tylko kompletne źródło informacji, ale zapewnia też dobrą rozrywkę. Gry, czaty, portale społecznościowe, internetowe sklepy, czasopisma on-line... Nie sposób wymienić wszystkich możliwości, jakie daje globalna sieć...

 

 

Warto jednak, przyjrzeć się jednej, coraz bardziej popularnej, a mianowicie forom internetowym. Skąd takie zainteresowanie nimi przeciętnego internauty?

Fora internetowe pozwalają przede wszystkim na swobodne wymienianie opinii i poglądów osób o podobnych zainteresowaniach. Można je znaleźć na niemal wszystkich portalach internetowych. Pojawiają się również na stronach różnych instytucji, sklepów, czasopism. W zależności od rodzaju forum przed napisaniem opinii należy się zarejestrować. Istnieją jednak fora w pełni anonimowe. Na nich każdy bez formalności może utworzyć nowy wątek, temat lub skomentować te dodane wcześniej przez innych użytkowników. Nad kulturą wypowiedzi czuwa zwykle moderator, który ma możliwość kontrolowania i usuwania danych wątków niezgodnych z regulaminem danego forum.Skąd popularność forów internetowych? Wynika ona przede wszystkim z nieograniczonej możliwości komentowania i opisywania danych wydarzeń. Każdy niezależnie od wykształcenia, wieku, pochodzenia może wypowiedzieć własną opinię na konkretny temat, wyrażając choćby zdanie o danym produkcie czy prezentując własne doświadczenia. Wystarczy jedynie komputer i dostęp do Internetu.


Ta anonimowość jest kusząca. To z jej powodu nieraz na forach pojawiają się wulgarne, obraźliwe wypowiedzi. Użytkownicy przed napisaniem czegokolwiek powinni jednak pamiętać o kulturze słowa.
Brak podpisu na forum nikogo nie uprawnia do znieważających wypowiedzi.

 

 

Komentarze