Tania fotoksiążka

https://www.szablony.in/album-na-zdjecia/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?
Fotoksiążka + projekt

https://www.foto-projekt.com.pl/

Piękny ogród kwiatowy w Keukenhof

 

Jeśli jesteś zapalonym działkowiczem lub ogrodnikiem, z pewnością holenderskie ogrody są na mapie twoich przyszłych lub odbytych już podróży. Ogród Keukenhof, zanim zaczął mienić się kolorami i płatkami siedmiu milionów kwiatów (każdy ręcznie zasadzony!) był kuchennym ogródkiem, z którego zaopatrywano w warzywa i zioła kuchnię średniowiecznego zamku Jacoby von Beieren.

 

ogród Keukenhof 2016Dziś dywany tulipanów, hiacyntów i żonkili zachwycają turystów z całego świata (mieszają się z holenderskim języki polski, rosyjski, chiński, hiszpański i angielski), a flesze aparatów nie milkną ani na chwilę, gdy zwiedzający próbują zatrzymać to piękno, uchwycić i zabrać choć cząstkę ze sobą.

 

Ogród Keukenhof  w liczbach przedstawia się imponująco: to największy ogród na świecie (32 ha), każdego roku ręcznie sadzi się 7 milionów kwiatów i 7 tysięcy kilogramów trawy, wspaniałości natury można podziwiać spacerując (można wypożyczyć rower, łódkę, a nawet skoczyć ze spadochronem) ścieżkami o długości 15 km, park otwarty jest każdego roku tylko przez 2 miesiące. Atrakcją ogrodu jest nie tylko ilość posadzonych kwiatów i ich rozmaitość.

 

KeukenhofKażdego roku tulipany, żonkile i hiacynty we wszystkich barwach i kształtach; są sadzone według przyjętego na dany rok tematu. Były już Chiny i ich olimpiada w Pekinie (2008), była Rosja ("From Russia with love", 2010), była Polska z Chopinem (2012).

 

W ogrodach, oprócz pięknych kwiecistych dywanów, można zwiedzić tematyczne pawilony, zobaczyć Ogród Historyczny z gatunkami tulipanów sprzed wieków, można zobaczyć paradę kwiatów i porozmawiać z ogrodnikami, którzy strzegą i pielęgnują tych wspaniałości i chętnie dzielą się wiedzą o podopiecznych. Wystawa kwiatów w Keukenhof to pokaz kwiatów lecz wielkie wydarzenie tego kraju pod mianem " święto tulipanów holandia 2019 " . Naprawdę warto to zobaczyć !

 

ogród keukenhof