Tania fotoksiążka

https://www.szablony.in/album-na-zdjecia/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?
Fotoksiążka + projekt

https://www.foto-projekt.com.pl/

Miasta w Północnych Włoszech

 

Miejscem, które spodoba się dla turystów z bardzo różnymi, odmiennymi od siebie, wymaganiami są - bez dwóch zdań - Północne Włochy. Ten rejon Italii bowiem charakteryzuje się stosunkowo dużym zróżnicowaniem - zarówno pod względem terenu, jak i atrakcji, jakie oferuje przybyszom i nie tylko.

Z jednej strony mamy znaną na całym świecie Wenecję, prawdziwe miasto na wodzie. Symbol Włoch na miarę Rzymu i żywa historia, z którą możemy bezpośrednio obcować - to między innymi daje nam Wenecja.

Z drugiej strony Północne Włochy oferują nam bogate w czystą naturą krajobrazy, a są to na przykład atrakcje w postaci gór, i to nie byle jakich, bo samych Alp. Oprócz tego, interesujące do zwiedzania są także jeziora podalpejskie. Poza tym bardzo ważkim atutem Północnych Włoch są też dwa wybrzeża: Morza Śródziemnego i Morza Adriatyckiego.

Wracając jednakże do miast, to nie można przy tej okazji nie wspomnieć tu o Mediolanie, który jest jednym z najważniejszych na świecie ośrodków świata mody. Poza tym, jest jeszcze piękny Turyn oraz Padwa i Werona - niesłychanie zabytkowe miasta, które z pewnością też warto zobaczyć, jeśli już jesteśmy w tym rejonie. Genua to także znakomite miasto do zwiedzania pod tym względem (mnogości zabytków).

Generalnie rzecz biorąc, miasta w Północnych Włoszech stanowią same w sobie żywą, a także frapującą lekcję historii. I raczej kardynalnym błędem byłoby leniwe zignorowanie możliwości ich zwiedzenia, będąc w pobliżu i mając taką możliwość. W miastach tych możemy spróbować słynnej, włoskiej kuchni i napić się dobrego wina.

Dodatkowo, w Mediolanie czy w Turynie warto wybrać się też na mecz piłkarski, jeśli akurat lubimy tę dyscyplinę sportu. Albowiem mecz Milanu czy Juventusu zapamiętalibyśmy pewnie do końca życia. Miłego zwiedzania.

 

Komentarze