Tania fotoksiążka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?

Ogród Keukenhof i parada kwiatów

 

Jedną z najwspanialszych atrakcji Holandii, jest położony, pomiędzy Amsterdamem a Hagą, w miejscowości Lisse, 32 hektarowy, największy na świecie ogród roślin cebulowych, Keukenhof.

parada kwiatów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosną rozkwita tam ponad siedem milionów cebulek kwiatowych, takich jak hiacynty, krokusy, narcyzy, i oczywiście tulipany. Wszystkie kwiaty są ręcznie sadzone.


Pierwsze podwaliny dzisiejszego ogrodu stworzył 1830 roku, znany architekt krajobrazu, Zocher. Pierwsza wystawa, zorganizowana przez producentów i eksporterów cebulek, odbyła się w 1939 roku. Od tamtej pory, co roku wystawiane są tam najpiękniejsze odmiany roślin cebulowych.

 

 Atrakcją tego niezwykłego ogrodu są zmieniane, co tydzień, wystawy kwiatów w pawilonach, a pod koniec sezonu, odbywa się największa wystawa lilii na świecie, gdzie można podziwiać około trzystu tych wspaniałych roślin. Oprócz kwiatów cebulowych, prezentowane są również tysiące kwitnących storczyków.
 W ostatni weekend kwietnia odbędzie się festiwal kwiatów Holandia  , zwana Bloemencorso. Impreza zawsze rozpoczyna się w sobotę o 9.30 w Noordwijk, następnie wyrusza w 40 kilometrową trasę, aby dotrzeć do Haarlem około 21:00. W niedzielę, stojące wzdłuż ulicy, udekorowane kwiatami platformy, będzie można oglądać do godziny 17. Spośród wystawianych kompozycji, zostaje wyłoniony zwycięzca.
 

 

Od czasu zorganizowania pierwszej wystawy, ogród kwatowy, odwiedziło ponad 50 milionów turystów z całego świata. Wśród wielokolorowych pól, są wyznaczone ścieżki rowerowe, ale również można się wybrać na godzinną wycieczkę łodzią. Każdego roku, wybierany jest temat przewodni. Kilka lat temu, takim tematem była Polska. Z pięćdziesięciu tysięcy tulipanów, ułożono wtedy mozaikę, przedstawiającą Chopina. Ogród można oglądać tylko na wiosnę. Potem cebulki są wykopywane i przechowywane do następnego wysadzenia.

Komentarze