Tania fotoksiążka

https://www.szablony.in/album-na-zdjecia/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Które produkty fotograficzne są godne uwagi ?
Fotoksiążka + projekt

https://www.foto-projekt.com.pl/

Jak zadbać o swojego psa ?

 

zadbane czyste psyDookoła nas, jak grzyby po deszczu, wyrosły zakłady pielęgnacji psów, wzbogacone kolorowymi witrynami stron www, reklamujących ich usługi. Najlepsze zakłady maja bardzo bogata ofertę obejmującą strzyżenie psów w/g wzorca FCI oraz na życzenie klienta,  trymowanie psa, obcinanie pazurów, pielęgnację oczu, czyszczenie uszu, rozmaite kąpiele, rozczesywanie, farbowanie, przygotowanie psów do wystaw, mycie zębów etc. Niestety nie wszystkie salony oferują komfort pracy z czworonogiem, nie wspominając już o czystości samego lokalu.  Dlatego zawsze należy odwiedzić przyszły salon i porozmawiać z groomerem o ofercie zakładu, poznać doświadczenie groomera, a najlepiej udać się do takiego salonu z polecenia. Należy wziąć pod uwagę, że usługi nie są tanie, ale są tacy wśród fanów czworonogów, którzy będą odkładać pieniądze, ponieważ traktują psa jak swoją wizytówkę.

 

 

Co pozostaje dla tych, których pies nie lubi odwiedzin w salonie lub uważają, że kąpiel w salonie to wyraz snobizmu? Poza tym  trudno  biegać do salonu, kiedy często kapiemy swojego pupila. Dlatego z tych powodów decydujemy się na pielęgnację w domu.

 

dobry szampon do kąpieli psa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I tu stajemy przed dylematem jaki szampon/odżywkę kupić do kąpieli psa. Zazwyczaj kierujemy się ceną lub efektami jakie ma osiągnąć szampon, czasami zapachem. Rzadko zwracamy uwagę na skład, a efekty jakie ma osiągnąć preparat, rozpatrujemy w kategoriach ludzkich – w końcu psy nie potrafią czytać. Otrzymujemy zatem informację skrojoną na miarę naszych oczekiwań: błyszczący włos, miękka okrywa, efekt natychmiastowego wybielenia, łagodzenie podrażnień, efekt aromaterapii, neutralizacja nieprzyjemnych zapachów itd.

 

 

Ilu z nas zadaje sobie pytanie czy mój zwierzak na pewno tego potrzebuje?

 

 

preparat do mycia psówKażdy właściciel psa ma świadomość, jakie znaczenie dla psa ma jego własny zapach, stanowi dla niego swoisty strój, z którym się identyfikuje i rozpoznaje inne psy. Zupełnie nie kierujemy się tym wybierając środki do pielęgnacji, ponieważ przedkładamy własne odczucia estetyczne nad dobro psa. Dostępne środki oferują mnóstwo związków chemicznych przykrytych zapachem. Czy jest na rynku taki środek, który myjąc zachowuje „strój” psa? Niedawno na rynku pojawił się preparat w postaci tabletki, którą można rozpuścić w dedykowanej słuchawce prysznicowej. Zawiera cztery zawiązki chemiczne, które nie tylko myją psa, ale i oddziaływają na jego skórę i układ immunologiczny. A co najważniejsze w trakcie kąpieli ,pies czuje swój zapach. Po kąpieli nie rozpoczyna tańca, by zniwelować zapach kosmetyku.

 

Dystrybutorem tych tabletek jest firma Tetenal https://www.chemia-fotograficzna.pl/

Komentarze