Fotograf na ślub, studniówkę, imprezę

 

Na rynku fotograficznym mamy olbrzymią ilość fotografów obsługujących śluby, eventy, imprezy firmowe, konferencje, studniówki itd.

Ilu z nich działa legalnie czyli płaci podatki ?

 

Z naszych obserwacji wynika, że legalną działalność prowadzi tylko część z nich. Wielu z wyżej wymienionej grupy fotografów to - posiadacze lustrzanek cyfrowych, lampy błyskowej i kilku innych elementów osprzętu fotograficznego - którzy dorabiają sobie po godzinach.

 

fotograf na ślubNie ma rejestru fotografów ślubnych a w dobie likwidacji zawodów licencjonowanych nie ma na to najmniejszych szans. W tej sytuacji zamawiając fotografa na ślub można np. zamówić ślusarza lub murarza z zamilowaniem do fotografii. Efekty ich pracy zobaczycie dopiero klika dni po ślubie. W tym momencie nie da się cofnąć czasu i wybrać innego fotografa.

Warto więc zamowić fotografa, który prowadzi zakład fotograficzny lub fotografa, który może przedstawić swoje portolio zawodowe z wykonanych prac.

 

 

Przy wyborze fotografa nie kierujcie się kryterium najniższej ceny !

 

 

 

 

Dokonując wyboru dobrze jest się dowiedzieć czy jest to zawodowy, profesjonalny fotograf czy też amator, który próbuje dorobić. Warto go poprosić o pokazanie portfolio zrealizowanych prac. Można wtedy ocenić sposób fotografowania, umiejętność dostrzegania detali ceremonii ślubnej, umiętność oddzielania pary młodej od tła w niektórych sytuacjach, umięjętność pokazania piękna.

 

Fotografia ślubna powinna łączyć umiejętności reporterskie i umiejętności artystyczne.

 

 

Firmom organizującym śluby i wesela polecamy w Warszawie firmę Europe-Tour - wpisz w wyszukiwarkę " wynajem autokarów warszawa " lub kliknij w link i przejdź na stronę tej firmy  http://www.wynajem-warszawa.info/

 

 

Komentarze